26 / Жовтень, 2020
26 жовтня Асоціація міст України звернулася до народного депутата України Андрія Клочка, який є автором законопроєкту №3801 «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо розпорядження землями комунальної власності», що передбачає, що будь-яке рішення місцевої ради з земельного питання має прийматися депутатською більшістю у дві третини від загального складу ради.
АМУ наголошує, що прийняття законопроєкту №3801 стане перешкодою в реалізації Указу Президента №449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».
Передбачені законопроєктом норми, у разі їх запровадження, здатні зупинити абсолютно увесь процес прийняття рішень місцевими радами з питань розпорядження землями. Насамперед, це торкнеться прав громадян, які відповідно до Конституції України та Земельного кодексу України мають право на набуття у власність та на отримання у тимчасове чи постійне користування земельних ділянок.
АМУ вважає, що ухвалення законопроєкту №3801 призведе до того, що велика частина громад не зможе скористатися плодами реформи та отримати з державної у комунальну власність землі, про які йдеться в Указі Президента №449/2020. Адже практично нереально зібрати 2/3 голосів депутатів місцевої ради, як це пропонується законопроєктом №3801, на підтримку рішень з земельних питань, і такі питання стануть інструментом політичних протистоянь, а не забезпечення прав громадян. У зв’язку з цим, законопроєкт несе реальні загрози блокування реалізації Президентського курсу на поглиблення задекларованих реформ.
Враховуючи надзвичайну важливість питання реалізації громадами свого права на розпорядження земельними ділянками, Асоціація міст України закликає народного депутата Андрія Клочка як  автора законопроєкту №3801 відкликати його з розгляду Верховної Ради України.

Лист АМУ

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)