22 / Квітень, 2020
Уряд на засіданні 22 квітня прийняв наступні постанови у сфері місцевого економічного розвитку:
1. “Про встановлення розміру плати за подання скарги та затвердження Порядку здійснення плати за надання скарги до органу оскарження через електронну систему закупівель та її повернення субʼєкту оскарження”.
Цією постановою затверджується Порядок здійснення плати за подання скарги до органу оскарження через електронну систему закупівель та її повернення суб’єкту оскарження. Детальніше можна ознайомитися тут.
2. “Про внесення змін до Порядку проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства”, якою пропонується:
  • розширити коло осіб, які можуть бути задіяні до підготовки пропозицій про здійснення ДПП, зокрема, запропоновано включити до їх складу державні, комунальні підприємства, установи, організації, господарські товариства, 100 % акцій (часток) яких належать державі, територіальній громаді чи АРК;
  • уточнити процедуру підготовки пропозицій про здійснення ДПП центральними, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та ін.
  • визначити умови залучення радників для підготовки пропозицій про здійснення ДПП;
  • визначити підстави, за яких уповноважений на проведення аналізу ефективності здійснення ДПП орган може відмовити у розгляді пропозицій про здійснення ДПП, поданих особами, які можуть бути приватними партнерами.
3. Про затвердження розміру, Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.
Постановою визначається механізм надання центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції допомоги по частковому безробіттю на період карантину працівникам, у разі втрати ними частини заробітної плати. Така допомога виплачуватиметься працівникам через роботодавців із числа суб'єктів малого та середнього підприємництва.
Пропонується встановити допомогу у розрахунку на кожну годину, на яку працівникові було скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду. Розмір допомоги не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати.
Роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину протягом 30 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності. Сума допомоги надається на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.
4. “Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств”.
Цією постановою передбачається удосконалення механізму використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств. Загальний обсяг бюджетної програми становить 379,8 млн грн. Зазначені бюджетні кошти будуть спрямовані на:
  • фермерські господарства (дотація на утримання корів; компенсація витрат, пов'язаних із сертифікацією органічного виробництва; субсидія новоутвореним фермерським господарствам — не більше 60 тис. грн на одне фермерське господарство; компенсація витрат на надання дорадчих послуг у розмірі 90% вартості таких послуг, але не більше 10 тис. грн та ін.);
  • сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам — відшкодування 70% вартості придбаних техніки та обладнання і профінансованих за рахунок банківського кредиту, але не більше 3 млн грн на кооператив.
В проєкті постанови запропоновані фінансові стимули для сільської молоді (віком до 35 років) до здійснення фермерської діяльності. Проєктом постанови уточнюється перелік документів, що подається претендентом на отримання державної підтримки за кожним із визначених напрямів. Також уточнюється процедура, періодичність отримання фінансової підтримки через уповноважені банки, Укрдержфонд і Мінекономіки.
 
Постанови Кабміну офіційно ще не опубліковані, тобто не набрали чинності, їх остаточна редакція може відрізнятися.
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)