01 / Лютий, 2019

Асоціація міст України отримала відповідь Міністерства охорони здоров'я України на звернення АМУ щодо забезпечення фінансування на лікування хворих на діабет. Протягом 2018 року в галузі охорони здоров’я залишалася проблемною ситуація із забезпеченням препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет, фінансуванням на лікування хворих на ниркову недостатність та виплатою заборгованості по заробітним платам медикам. У червні 2018 року МОЗ повідомило, що обсяг фінансування лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет у розмірі 701,5 млн гривень забезпечує потребу лише на 44%. Через це органи місцевого самоврядування змушені були постійно шукати кошти на фінансування цих напрямків. Протягом минулого року Уряд прийняв кілька рішень, якими збільшив фінансування медичної галузі на більш ніж на 5,6 млрд гривень, в тому числі на зазначені цілі. 
Відповідь МОЗ свідчить, що проблема недофінансування лікування хворих на цукровий діабет залишається актуальною і в 2019 році. При потребі у 969,2 млн гривень у Держбюджеті на цей напрямок передбачено 841,2 млн гривень, про що свдічить розподіл цільових коштів на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет у розрізі адміністративно-територіальних одиниць (завантажити). Водночас, МОЗ підтвердило зібрані АМУ дані від органів місцевого самоврядування про те, що потреба галузі у 2019 році складає 92,6 млрд гривень, а дефіцит медичної субвенції становить 36,8 млрд грн (40%).
 
Також МОЗ підтримує позицію АМУ щодо необхідності належного фінансового забезпечення діяльності закладів охорони здоров’я (завантажити лист МОЗ).
 
Нагадаємо, АМУ постійно наголошувала на критичному стані місцевих бюджетів у 2018 році для забезпечення фінансування видатків у галузі охорони здоров’я за рахунок медичної субвенції. Асоціація міст України зверталася до Прем’єр-міністра України з пропозицією переглянути обсяги медичної субвенції на 2018 рік та спрямувати на заклади охорони здоров’я у містах нерозподілені кошти додаткової дотації. У Зверненні АМУ до вищих органів державної влади, яке ухвалили учасники Дня діалогу з владою у Тернополі 24 вересня, увійшло питання передбачення видатків на забезпечення лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет, хронічну ниркову недостатність здійснювати за окремою бюджетною програмою
Аналітичний центр АМУ

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)