07 / Грудень, 2023

У листопаді 2023 року відбулось чотири онлайн-вебінари для представників українських громад у рамках Проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні», що впроваджується Агентством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Королівства Нідерландів VNG International (Ві Ен Джі Інтернешнл) у партнерстві з Асоціацією міст України.

 

02 листопада 2023 року

Тема: «Роль місцевої влади у проєктах забудовників»

Олександра Ткаченко, стратег та дослідниця в KuiperCampagnos, голова Ukraine Netherlands Urban Network (UNUN), розповіла про втілення громадами цілей, визначених у планах розвитку (візіях), у випадках, коли земля перебуває у приватній власності чи забудовується приватними компаніями.

Експертка зупинилась на регуляторних інструментах, процесі проєктування та ролі проєктних груп Нідерландів.

Олександра Ткаченко розповіла про «Beeldkwalieitsplan» (План якості вигляду) - сполучний елемент між ландшафтом, архітектурою та містобудуванням. Документ містить рекомендації щодо проєктування будівель і планування простору.

 

16 листопада 2023 року

Тема: «Роль головного архітектора Нідерландів та Ради державних радників у сфері архітектурної політики»

Павло Гороховський, архітектор та радник Dutch Board of Government Advisors (CRa), член правління «Ukraine – Netherlands Urban Network», розповів про Ради державних радників (РДР) у сфері архітектурної політики, що впливають на архітектурну політику Нідерландів. Він відзначив надзвичайно сильний вплив громадськості при відборі архітектурних проєктів, адже інформація є відкритою і доступною.

Обидва вебінара відбулись за підтримки ініціативи UNUN – зростаючого товариства українців у Нідерландах, голландських архітектурних і просторових організацій та інших фахівців у галузі просторового планування, що об’єднали зусилля для обміну знаннями в контексті відновлення України.

 

23 листопада 2023 року

Тема: «Планування та організація відновлення територіальних громад»

Тетяна Мельник, експертка з питань відновлення муніципальної інфраструктури Асоціації міст України, розповіла про завдання та законодавчі рамки щодо відновлення територіальних громад. Через значні руйнування інфраструктури, слід системно підійти до питань відбудови та організувати роботу в декілька етапів:

1) фіксація руйнувань та невідкладні роботи;

2) обстеження об’єктів;

3) планування відновлення та розвитку територіальних громад;

4) реалізація проєктів та моніторинг і оцінка результатів.

Учасники дізнались про основні положення нових актів законодавства у сфері відновлення: щодо критеріїв визначення територій відновлення, вимог до розроблення планувальних документів на місцевому рівні, експериментального проєкту з обстеження руйнувань за допомогою дистанційного зондування Землі.

Під час заходу детально обговорили процедури обстеження об’єктів муніципальної інфраструктури та роботу з Реєстром пошкодженого та знищеного майна; окремі джерела фінансування відновлення в 2023 році та плани на наступний рік; процедури компенсації за пошкоджене та зруйноване майно: від утворення комісії до верифікації використання коштів.

 

30 листопада 2023 року

Тема: «Роль органів місцевого самоврядування у супроводі та моніторингу процесів житлового будівництва: досвід Нідерландів»

Коен Доктер, радник з питань житла та просторового планування, та Гінтаре Моркуте, експерт з питань житла і демографії провінції Оверейсел (Нідерланди), наголосили на важливій ролі місцевої влади в процесах житлової забудови, важливості координації роботи муніципалітетів під егідою регіонального уряду (на кшталт облдержадміністрацій в України).

Коен Доктер навів приклади стимулювання співпраці та підтримки великомасштабних проєктів у країні, що можна адаптувати для України, розповів про покращення енергоефективності зведеного раніше житла.

Гінтаре Моркуте зазначив про моніторинг процесів житлового будівництва та впровадження подібних механізмів в Україні.

 

У заходах взяли участь представники громад-членів Асоціації міст України з територіальних громад Херсонської, Миколаївської, Донецької, Київської, Луганської, Волинської, Тернопільської та інших областей.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)