11 / Серпень, 2020

Програма "Молодь за демократію в Україні" є частиною Плану дій Ради Європи щодо України на 2018-2021 роки, спрямована на підтримку фахівців молодіжної політики на місцевому рівні, з метою подальшого розвитку і впровадження ними стратегії та програм, які б посилили участь молоді та її громадську активність відповідно до стандартів і практики Ради Європи.
У межах цієї програми Рада Європи сприятиме посиленню участі молоді й громадської активності як в селах, так і в містах України (в тому числі молодих людей з інвалідністю, молоді з числа меншин, а також молодих мігрантів, біженців і внутрішньо переміщених осіб), шляхом розвитку спроможності зацікавлених сторін молодіжної політики та підвищення якості молодіжної політики й роботи з молоддю згідно зі стандартами Ради Європи.
Програма передбачає різноманітні заходи підтримки, такі як навчання в інтернеті, заходи для розвитку потенціалу, консультації та наставництво, серію тренінгів з командоутворення, аналіз ситуації в молодіжній політиці, налагодження зв’язків та збори учасників, присвячені оцінюванню.
Програма складається з трьох основних компонентів:
Підтримка змістовної участі молоді на місцевому рівні шляхом перегляду молодіжної політики та впровадження необхідних заходів, використовуючи директивні документи Ради Європи.
Сприяння роботі з молоддю на основі підходів, що ґрунтуються на громадській участі та неформальній освіті в місцевих молодіжних центрах і молодіжних організаціях.
Заохочення міжкультурного діалогу за допомогою молодіжної політики і програм роботи з молоддю, розширення можливостей меншин через молодіжну участь.
Запрошуємо органи місцевого самоврядування (районні, обласні, міські, районні в містах ради, селищні та сільські ради, об’єднані територіальні громади) з Житомирської, Закарпатської, Чернівецької, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської та Херсонської областей взяти участь у реалізації першого компоненту програми: проєкті «Молоді люди – повноправні громадяни».
Звертаємо Вашу увагу, що пріоритет при відборі учасників буде надаватися органами місцевого самоврядування, які:
Здійснюють повноваження на території, де молодь (14-35 років) становить щонайменше 20% від загальної кількості населення;
Відзначили у заявці як серйозну проблему – низький рівень громадської активності або участі молоді, особливо якщо ситуація гірша, ніж у сусідніх громадах або регіонах чи в середньому по Україні;
Створили або мають намір створити місцеву молодіжну раду або будь-який інший орган залучення молоді в процес ухвалення рішень.
 
Терміни реалізації програми: з вересня 2020 року по листопад 2021 року.
 
ВАЖЛИВО!
Участь у проєкті надасть можливість органам місцевого самоврядування зробити життя в громаді привабливим для молоді та спільно з молоддю розробити проєкти, які в подальшому будуть реалізовані за підтримки Ради Європи та Міністерства молоді та спорту України.
 
Як стати партнером програми?
Органи місцевого самоврядування, зацікавлені в програмі, подають на електронну адресу Youth.Ukraine@coe.int до 23:59 (за київським часом) 16 cерпня 2020 року такі скан-документи:
Анкету для потенційних учасників (заповнену в повному обсязі, та підписану представником органу місцевого самоврядування, який має повноваження з реалізації молодіжної політики);
Проєктна пропозиція, яку орган місцевого самоврядування хотів би реалізувати спільно з молоддю у своїй громаді (опис проєкту має відповідати п. 5 детального опису програми).
 
У разі включення органу місцевого самоврядування до учасників програми Ради Європи «Молодь за демократію в Україні», зазначений орган місцевого самоврядування отримає підтримку та сприяння на реалізацію вищевказаного проєкту.
 
Оцінювання зацікавленості й відбір органів місцевого самоврядування буде здійснюватися Керівним комітетом проєкту «Молодь за демократію в Україні», до якого входять представники Ради Європи та Міністерства молоді та спорту України, а також експерти з молодіжних питань.
 
 
За додатковою інформацією звертайтеся до Ірини Бєляєвої, директора департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України: belyaeva2007@gmail.com.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)