11 / Квітень, 2023

11 квітня 2023 року Асоціація міст України провела інформаційну сесію з налагодження міжнародного співробітництва територіальними громадами України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

В інформаційній сесії взяли участь близько 120 фахівців - це представники органів місцевого самоврядування: міські, селищні та сільські голови або їх заступники; спеціалісти з міжнародної діяльності виконавчих органів міських, селищних, сільських рад.

Мета заходу:

  • ознайомлення учасників з Проєктом, інформування про види міжнародного співробітництва між містами України та країн ЄС
  • представлення можливостей та підходів із пошуку партнерств задля відновлення та розвитку муніципалітетів України
  • наведення прикладів успішного партнерства із впровадженого проєкту «Мости довіри»

Людмила Даменцова, керівниця Проєкту, модераторка заходів, розповіла про діяльність Асоціації міст України та Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво». Вона зазначила, що наразі розпочато новий етап ініціативи «Мости довіри», започаткованої Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) спільно з Асоціацією міст України та за підтримки «U-LEAD з Європою». Відтак 10 асоціацій місцевих і регіональних органів влади з країн-членів ЄС у складі CEMR разом з Асоціацією міст України сприятимуть створенню 30-ти нових міжмуніципальних партнерств для відбудови України.

Наталія Лазаренко, експертка Проєкту, детально поінформувала представників громад про можливості налагодження міжнародної співпраці з муніципалітетами інших країн, про види міжнародного співробітництва між муніципалітетами України та країн ЄС. Вона наголосила на необхідності українським громадам ретельно підготуватись до роботи над створенням спільних проєктів розвитку, вивчити можливості та підходи щодо пошуку партнерств для відновлення та розвитку територіальних громад України.

Ольга Іванова, керівниця проєкту «Мости довіри» Ради європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR) – міжнародне партнерство (U-LEAD), розповіла про успішний досвід міжмуніципального співробітництва у рамках проєкту «Мости довіри».

Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради, поділився агоритмом пошуку партнерів на досвіді Менської громади, зазначивши, що мaтеріальні результати приходять не одразу, але ефективне партнерство відразу розкриває нові можливості.

Він наголосив, що підтримкою у пошуку муніципалітетів-партнерів є Асоціації органів місцевого самоврядування та міжнародні Фонди і Програми. Для успіху потрібні якісна презентація, регулярна актуалізація інформації про життя громади на онлайн-ресурсах для пошуку потенційних партнерів. Слід налагоджувати якісний горизонтальний обмін досвідом. Співпраця між муніципалітетами всередині країни і за її межами дозволить громадам ефективно використовувати міжнародний досвід для місцевого розвитку.

Людмила Даменцова, підбиваючи підсумки заходу зазначила, що українські громади наразі набули неабиякого досвіду муніципальної розбудови. Ми провели децентралізаційну реформу – передавши повноваження та фінанси органам місцевого самоврядування, в стислі терміни – від 2014 року. Після повномасштабної російської агресії завдяки децентралізації ми змогли сформувати сили територіальної оборони, навчивши громадян чинити опір зі зброєю в руках і надавати першу медичну допомогу. Через постійні обстріли і ведення бойових дій ми відновили, заново збудували і обладнали багатофункціональні укриття. Ми навчились в умовах повного блекауту жити і працювати. І ми готові поділитись з європейцями цим досвідом. Ми також готові вибороти Перемогу для себе та всього світу і разом зі всім світом будувати мирне майбутнє, створюючи і втілюючи спільні проєкти.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)