01 / Березень, 2019
28 лютого у Тростянецькій міській територіальній громаді Сумської області пройшло друге засідання Робочої групи з розробки Стратегії розвитку Тростянецької міської об'єднаної територіальної громади.
Консультант зі стратегічного планування висловила слова вдячності учасникам за проведений аналітичний етап роботи стратегічного планування в рамках проекту «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», який реалізується Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини і Європейським Союзом, в рамках якого здійснюється розроблення Стратегії, плану заходів з її реалізації та відповідних систем моніторингу.
Під час засідання консультантом презентовано розроблений Профіль Тростянецької об'єднаної територіальної громади та ознайомлено учасників з результатами опитувань, а саме:
1. Звітом за результатами опитування жителів громади
2. Звітом за результатами опитування лідерів громади
3. Звітом за результатами опитування 20 представників підприємств та підприємців, у тому числі великого, середнього та малого бізнесу
У другій частині засідання члени Робочої групи затвердили проект стратегічного бачення та місії Тростянецької  громади:
БАЧЕННЯ: Громада - лідер шоколадно - бісквітного виробництва в Європі, із розвинутим експортно-орієнтованим кластером харчової промисловості та сільгосппереробки. Інвестиційно – приваблива громада із органічними технологіями виробництва та диверсифікованою економікою.
Безпечна, органічна, енергоефективна спільнота із комфортними умовами проживання, оздоровлення та відпочинку. Туристичний центр інноваційних молодіжних культурно-освітніх та спортивних просторів. Гендерно-орієнтована громада дружнього урядування та активних відповідальних громадян.
МІСІЯ: Шоколадна та фестивальна столиця Слобожанщини із самобутньою історією та багатою культурною спадщиною. 
Логістичний хаб на межі Харківської та Сумської областей із конкурентоспроможною економікою та інфраструктурою. 
Громада цінних заповідних природних та ландшафтних комплексів і об'єктів із найчистішими річками Європи.
Спортивно-культурний, освітній, молодіжний та туристичний центр із сучасними публічними просторами та інформаційними технологіями. Відкрита громада ефективних перетворень та партнерства.
Учасники робочої групи визначились із стратегічними напрямами, а саме:
СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ:
А. Інвестиційно приваблива громада із розвинутим експортно-орієнтованим бізнесом
В. Органічна, безпечна, енергоефективна громада
С. Громада дружнього урядування та якісних сучасних сервісів та послуг
D. Гостинна, туристично приваблива громада із модерновими просторами для розвитку кожного громадянина
Наступний етап роботи відбувся навколо остаточного затвердження SWOT - аналізу.
SWOT - аналіз було проведено для внутрішніх чинників (сильні та слабкі сторони) по факторам: природні ресурси, економічний потенціал, інфраструктурний розвиток, науково-технічний потенціал, стан довкілля, трудовий потенціал, туристичний потенціал, просторово-економічний потенціал. Для зовнішніх чинників: зовнішнє-економічна та зовнішнє-політична, макроекономічна ситуація, геоекономічне та геополітичне положення, демографічна та соціальна ситуація.
Підбиттям підсумку проведення засідання стало домашнє завдання:
1.Виходячи із напрацьованого SWOT - аналізу підготувати пропозиції стосовно Планів дій до затверджених стратегічних напрямів на наступне засідання (стратегічні, оперативні цілі та завдання).
2.Наступне засідання провести у форматі профільних підгруп по стратегічним напрямам наприкінці березня 2019 року.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)