14 / Вересень, 2023

Радниця голови Асоціації міст України Оксана Продан розповіла в ефірі 5 каналу, що законопроєкт про позбавлення повноважень депутатів місцевих рад демонструє бажання окремих політичних сил та їх представників максимально обмежити демократію в країні.

«Місцеве самоврядування – це основа будь-якої демократії. І в резолюції Європарламенту, яка стосувалася членства України в ЄС і НАТО, йшлося великим блоком питань саме про децентралізацію, про те, що відновлена Україна без місцевого самоврядування не може бути демократичною», - зазначила Оксана Продан.

Вона наголосила, що даний законопроєкт не можна виносити на розгляд Парламенту, оскільки проєкт не тільки суперечить інтересам держави, але й погрожує безпеці країни:

«Замість того, аби об’єднуватися всією країною проти російської агресії, в органі центральної влади пропонується відкрити внутрішній фронт».

За її словами, якщо цей законопроєкт винесуть в зал на обговорення – це означатиме величезне провалля між посадовцями, які обговорюють на державному рівні такий законопроєкт та демократичним суспільством.

«Неможливо собі уявити, щоб в певній розвиненій демократичній країні обговорювалась би в органі законодавчої влади можливість усунення від влади обраного місцевого самоврядування. Тому винесення даного законопроєкту в зал стане не просто сигналом, а червоним світлом для прагнень українців стати повноцінною частиною демократичного світу», - акцентувала О. Продан.

Вона також прокоментувала ініціативу вилучення з місцевих бюджетів ПДФО зазначивши, що позбавлення можливостей місцевого самоврядування призведе до послаблення й Збройних Сил України:

«Ми знаємо, що ЗСУ підтримуються громадами, які забезпечують, фінансують, облаштовують – це величезна сила, яка знизу допомагає і тримає Збройні сили України. Якщо забрати можливості в місцевого самоврядування, це наступним кроком означатиме послаблення ЗСУ, в чому може бути зацікавлений тільки агресор».

За підрахунками Асоціації міст України, громади, які отримують військове ПДФО, отримали від держави фінансування менше 1% від потреб на відновлення зруйнованої росіянами інфраструктури.

«Ми порахували в Асоціації міст України, зібрали всю інформацію в громад, які отримують військове ПДФО, скільки коштів за весь час вони отримали на компенсацію зруйнованих інфраструктурних об’єктів: сумарно виходить, що держава надала фінансування на 0, 84% потреб для відновлення зруйнованої інфраструктури.

Але попри це відбудова відбувається й усі, хто приїжджає в деокуповані території бачать, що відбудова триває. Це те, що робить сьогодні місцеве самоврядування, про що говорять зараз і наші європейські партнери – що насправді відбудова України можлива тільки в тому випадку, якщо буде активним місцеве самоврядування. Більше того, кошти місцевому самоврядуванню потрібні і для того, щоб допомагати нашим Збройним силам. Україна здивувала світ у 2022 році, коли ЗСУ змогли зупинити колись другу армію світу, саме тим, що система забезпечення військовослужбовців сформувалась комбіновано, з центру й з понад 1000 громад», - підсумувала Оксана Продан.

Докладніше за посиланням.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)