11 / Жовтень, 2017

10 жовтня у Києві відбулась інформаційна конференція «Енергоефективність та відновлювальна енергетика в Україні – енергоефективність у будівлях», організована Німецько-українською промислово-торгівельною палатою за дорученням Федерального Міністерства економіки та технологій Німеччини. Учасниками заходу були представники німецьких та українських підприємств, які працюють у сфері енергоефективності, комунальних служб та компаній-забудовників, центральних органів влади та експерти. Від Асоціації міст України у конференції взяв участь аналітик Аналітичного центру Олег Гарник.
З початком роботи конференції її учасників привітали Голова правління Німецько-української промислово-торговельної палати Александер Маркус та Постійний заступник Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Вольфганг Біндзайль. Далі представники німецької сторони у своїх доповідях розповіли про власний досвід упровадження енергоефективних заходів. Так, зокрема, за наслідками аналізу стану енергоефективності житлового фонду країни було знесено багатоквартирні будинки, у яких знаходилось близько 1 млн. квартир, оскільки проведення в них енергоефективних заходів було визнано економічно недоцільним. Таке знесення стало можливим завдяки тому, що процес приватизації житла відбувся в Німеччині не так масово і лише після санації будинків. При цьому і на сьогодні відчуження житла можливе лише за наявності паспорта енергоефективності.
Необхідно зауважити, що в Німеччині питання енергоефективності вважається одним із пріоритетних питань, про що свідчить і той факт, що держава протягом останніх років виділяє значні кошти на здійснення заходів із енергоефективності. Так, наприклад, з 2015 року через банк KFW виділяється щорічно 2 млрд євро, а взагалі сума інвестицій із різних джерел, рахуючи з 2006 року, складає 240 млрд євро. На сьогодні німецькі компанії активно почали діяльність у сфері енергоефективності в Україні. Так, Ініціативою «Житлове господарство в Східній Європі» (IВO) було обрано 13 українських міст для впровадження проектів у сфері енергоефективності, з місцевою владою яких на сьогодні триває переговорний процес щодо шляхів їх реалізації. При цьому німецька сторона пропонує як консультативні послуги, так і забезпечення проектувальних робіт, забезпечення контролю за будівельними роботами, а також пропонує допомогу у вирішенні проблем фінансування таких проектів.

  

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)