16 / Січень, 2017

Ще 2 листопада 2016 року Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендував Верховній Раді  прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№2489 від 30.03.2015).

Асоціація міст України доклала максимальних зусиль до забезпечення  врахування інтересів місцевого самоврядування та його автономного по відношенню до держави статусу. Через народних депутатів-членів МДО «За розвиток місцевого самоврядування»  були подані пропозиції до проекту Закону. Експерти АМУ  працювали у відповідній робочій групі Комітету і взяли активну участь у шести її засіданнях. За участі представників Асоціації розглядалися подані поправки і вироблялась остаточна узгоджена редакція проекту Закону. Позиція АМУ була представлена на двох засіданнях підкомітету та на чотирьох засіданнях Комітету. Представник АМУ брав участь у технічному доопрацюванні проекту Закону.

Питання прийняття закону про службу в органах місцевого самоврядування розглядалося Правлінням АМУ 27.05.2016 та обговорювалося на ХІІ Українському муніципальному форумі (23 червня 2016 р., м.Одеса).

Результатом роботи, проведеної під час доопрацювання до другого читання, став законопроект, прийняття якого буде важливим кроком на шляху підтримки та прискорення децентралізації і реформи місцевого самоврядування. Проект Закону сприятиме підвищенню привабливості служби в органах місцевого самоврядування та професіоналізму службовців. Зокрема, документом передбачено:

  • поширення дії Закону як на осіб, які призначаються за конкурсом, так і на осіб, які обираються на посади;
  • регулювання всіх основних питань, яке не містить відсилань на Закон України «Про державну службу»;
  • перехід значної частини кадрових повноважень від міського голови до керуючого справами виконавчого комітету, який призначається за конкурсом (крім колективів до 20 службовців);
  • встановлення посадових окладів працівників органів місцевого самоврядування лише на підставі рішення відповідної ради; законом визначаються лише мінімальні гарантії справедливої оплати праці (відносно мінімальної заробітної плати) та співвідношення між категоріями посад

АМУ дякує народним депутатам за врахування позиції органів місцевого самоврядування при доопрацюванні та розгляді редакції проекту Закону, а також за її схвалення на засіданні Комітету.

Асоціація міст України підтримує законопроект №2489 і висловлює  сподівання на його прийняття Верховною Радою України 19 січня 2017 року.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)