23 / Вересень, 2016

Прем’єр-міністр України В. Гройсман 23 вересня 2016 року провів нараду щодо підготовки проектів актів, спрямованих на реформування в галузі охорони здоров'я за участі представників Уряду, народних депутатів України, асоціації місцевого самоврядування, а також представників обласних та міських відділів охорони здоров'я. Асоціацію міст України представляв Виконавчий директор АМУ М.В. Пітцик, також були присутні керівники міських управлінь охорони здоров'я Вінниці, Харкова та Львова.

Керівництво Міністерства охорони здоров'я представило своє бачення реформи галузі. На первинному рівні МОЗ пропонує організувати надання первинної медичної допомоги сімейними лікарями шляхом укладання угод про надання медичних послуг між лікарями та державним фондом охорони здоров'я, який буде оплачувати їх роботу напряму.

М.В. Пітцик представив пропозиції АМУ щодо бачення організації надання медичної допомоги на рівні громади, яке полягає в поєднанні найнеобхідніших медико-соціальних послуг. Таке бачення знайшло підтримку Міністенрства соціальної політики України.

Учасники наради обговорили основні положення запропонованого підходу, зокрема щодо питань зміни системи фінансування сфери охорони здоров’я, запровадження референтного ціноутворення на лікарські засоби та реімбурсації, розроблення уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, принципів функціонування первинної, вторинної та третинної ланок системи охорони здоров’я, а також перспектив створення системи медичного страхування.

Міністерство охорони здоров’я зазначило, що оцінить існуючу інфраструктуру та можливості системи, розробить детальний, реалістичний та чіткий план запровадження змін, а також всі необхідні законодавчі документи. А також пообіцяло, що рішення будуть обговорені з громадськістю та представниками обласної і місцевої влад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)