01 / Грудень, 2016

30 листопада 2016 року набув чинності Закон України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» (від 03.11.2016 № 1730-VIII).

Як нами уже зазначалося, цей Закон, в доопрацюванні якого активну участь приймала Асоціація міст України, спрямований на врегулювання питань існуючих заборгованостей підприємств теплопостачання, водопостачання та водовідведення шляхом розстрочення погашення заборгованості на строк до 5 років, розблокування арештованих рахунків підприємств, замороження нарахованих і припинення нарахування нових штрафних санкцій. У випадку повного погашення боргу підприємством, всі нараховані штрафні санкції за несвоєчасні розрахунки по спожитих енергоносіях підлягають списанню. Окрім того, законопроект передбачає погашення з Державного Бюджету України заборгованості комунальним підприємствам різниці в тарифах.

Для реалізації норм Закону, які дадуть можливість погашення заборгованості, Мінрегіоном вже підготовано проекти підзаконних актів. Відповідно експерти Асоціації міст України сьогодні аналізують проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення та користування реєстром підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії».

 

Окрім того, звертаємо увагу на оприлюднення 26 листопада 2016 року Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (від 22.09.2016 № 1540-VIII) який визначає статус, повноваження, права та обов’язки національного регулятора.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)