07 / Квітень, 2020

7 квітня – Всесвітній день здоров’я, починаючи з 1950 року. У цей день у 1948 році вступив у силу Статут Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). У 2020 році він проходить на підтримку медсестер та акушерок. Як зазначено у доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я «Сестринский персонал — фундамент любой системы здравоохранения. Сегодня многие работники сестринских служб оказались на линии фронта в войне с COVID-19. Каждый доллар, вложенный в развитие сестринского дела, приносит очевидную для всех и ощутимую отдачу в том, что касается здоровья и благополучия людей и семей».
Пандемія COVID-19 показує наскільки потрібен кваліфікований медичний персонал та необхідність зміцнення кадрових ресурсів  в охороні здоров’я. І середній медичний персонал відіграє безперечно важливу роль у формуванні нової системи охорони здоров’я, зокрема, для забезпечення населення доступною та якісною медичною допомогою.
Медичні сестри становлять більше половини всіх медичних працівників та надають життєво важливі послуги на всіх рівнях з надання медичної допомоги.  Сьогодні вони стоять поруч з лікарями на передовій боротьби з пандемією COVID-19, що загрожує життю людей, Вони як завжди демонструють співчуття, мужність та сміливість у боротьбі з коронавірусною хворобою COVID-19. Сьогодні їхня цінність очевидна як ніколи. Саме вони щодня ходять на роботу, ризикуючи власним життям та здоров’ям, але розуміючи, що від них залежить. 
Ситуація з пандемією, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, показує, що держава повинна вкладати ресурси в охорону здоров’я, в підготовку медсестринських кадрів і не тільки. Створювати для них робочі місця. Без сестринського и акушерського персоналу, так само як і інших категорій медичних працівників, будь-яка країна не в змозі перемогти в боротьбі зі спалахами хвороб, виконати завдання з забезпечення доступності до послуг охорони здоров’я та досягти цілей сталого розвитку.
Асоціація міст України впевнена, що держава має захистити передусім медичних працівників, щоб урятувати всю країну. 
Будьте здорові і піклуйтеся про своє здоров'я та здоров'я своїх близьких кожного дня, адже це запорука щасливого життя. 
Залишайтеся вдома! Це головне, чим ви можете допомогти медичним працівникам у боротьбі з пандемією. 
При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю.
Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)