12 / Листопад, 2021

Уряд ухвалив зміни від 10 листопада 2021 р. № 1168 до постанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 410, які передбачають удосконалення врегулювання питання укладання, зміни та припинення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

Ухвалені зміни передбачають, що  заклади охорони здоров’я можуть подавати документи, необхідні для контрактування, для попереднього їх аналізу Національною службою здоров’я України на предмет відповідності умовам закупівлі та спроможності закладів надавати медичні послуги за програмою медичних гарантій. Так, заклади охорони здоров’я подаватимуть звернення та необхідні документи до НСЗУ, а національна служба аналізуватиме наявність у закладів медичного обладнання, персоналу, ліцензій, дозвільних документів, необхідних для надання медичних послуг, а також можливості залучення підрядників для надання медичних послуг. Цю інформацію НСЗУ буде враховувати під час укладання договорів. У разі, якщо інформація потребує оновлення, заклад зможе її оновити.

Уряд ще ухвалив такі зміни:

  • заклади охорони здоров’я мають повідомляти замовнику про заплановані реорганізацію, ліквідацію надавача, початок процедури банкрутства, строк для пред’явлення вимог кредиторами, затвердження передавального акта або розподільного балансу за 10 днів до дати початку відповідної події. НСЗУ матиме актуальну та повну інформацію про заклади охорони здоров’я та вчасно реагувати на будь-які зміни в їхній діяльності;
  • надавачі медичних послуг державної або комунальної форми власності зобов’язані регулярно надавати НСЗУ інформацію щодо стану розрахунків по заробітній платі. Так НСЗУ зможе стежити за вчасним виплатами зарплат медичним працівникам. За матеріалами Урядового порталу.

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)