16 / Грудень, 2019
13 грудня відбулося засідання робочої групи за участі Асоціації міст України та Міністерства фінансів України. Робоча група, яка діє на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 19.11.2019 р. за результатами наради Прем’єр-міністра України з міськими головами
АМУ запропонувала конкретні шляхи для удосконалення адміністрування місцевих податків та зборів:
► 1 етап (не потребує внесення змін до законодавства, може бути реалізований у найкоротші строки): 
  • надати органам місцевого самоврядування інформацію про сплачені податки та збори відповідно до п. 12.3.3. Податкового кодексу України; (читати більше)
  • забезпечити сплату податку на доходи фізичних осіб до відповідних бюджетів за фактичним місцем знаходження підприємств. (читати більше)
►  2 етап (може бути реалізований до лютого 2020 року через прийняття законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" №1210 з відповідними правками): 
  • унормувати сплату податку на доходи фізичних осіб до відповідних бюджетів за фактичним місцем знаходження відокремлених підрозділів, філій;
  • скасувати пільги зі сплати місцевих податків і зборів, встановлені державою, зокрема, для гірничодобувних підприємств, платників єдиного податку, на лінії зіткнення;
  • передати повноваження щодо встановлення таких пільг виключно органам місцевого самоврядування;
  • відновити індексацію нормативної грошової оцінки земель;
  • спростити регуляторні процедури при встановленні місцевих податків та зборів;
  • спростити процедури подання інформації про встановлені місцеві податки і збори податковим органам.
► 3 етап (потребує внесення змін до Податкового кодексу України, може бути реалізований у 2020 році): 
  • розширити базу оподаткування податком на нерухоме майно. Додатково до даних реєстру речових прав на нерухоме використовувати дані муніципальних реєстрів, які включатимуть інформацію про нерухоме майно, не зареєстроване в реєстрі речових прав.
► 4 етап (може бути реалізований у 2021 році): 
  • після завершення адміністративно-територіальної реформи і формування спроможного місцевого самоврядування розглянути питання передачі повноважень органам місцевого самоврядування адміністрування податків та зборів, що зараховуються до місцевих бюджетів.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)