15 / Березень, 2017
На розгляді у Комітеті  Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства знаходиться проект Закону «Про комерційний облік комунальних послуг» (№ 4901), що готується до другого читання.
Документ визначає засади комерційного обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання та забезпечення відповідною обліковою інформацією споживачів. АМУ в цілому підтримує законопроект, але має до нього деякі зауваження. Зокрема, пропонується встановити  повноваження органів місцевого самоврядування щодо моніторингу оснащеності вузлами обліку та обсягів споживання комунальних послуг, та надання відповідної інформації уповноваженому органу, визначеному законом. Асоціація міст України вважає, що такі повноваження по своїй суті є не власними (самоврядними), а делегованими, оскільки це повноваження органів виконавчої влади, які надані органам місцевого самоврядування законом. Відповідно, необхідно передбачити надання органам місцевого самоврядування додаткових фінансових ресурсів для їх виконання.
Крім того, відбудеться фактичне дублювання органами місцевого самоврядування повноважень центральних органів влади. Так, пункт перший статті 12 проекту Закону передбачає покладення функції моніторингу стану оснащеності вузлами комерційного обліку на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів та енергозбереження.
До того ж, розширення таких повноважень є невиправдано обтяжливим для органів місцевого самоврядування. Адже до комунальних послуг відносяться, зокрема, послуги з газо- та електропостачання, а до приладів обліку відносяться як вузли комерційного обліку, так і вузли обліку, встановлені у квартирах, індивідуальних (садибних) житлових будинках, нежитлових приміщеннях.
На думку АМУ, проблему збору інформації щодо кількості вузлів комерційного обліку та обсягів спожитих комунальних послуг можна вирішити шляхом коригування форм статистичної звітності, яка подається надавачами послуг.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)