06 / Березень, 2018

Асоціація міст України надіслала до Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції лист з проханням відхилити законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності превентивних антикорупційних механізмів (№7431).
Проаналізувавши текст Законопроекту, АМУ прийшла до висновку, що цей проект фактично передбачає запровадження заборони на професійну діяльність посадових осіб органів місцевого самоврядування без наявності правопорушень у діяльності самих цих осіб.
Законопроект, зокрема, пропонує внести зміни до Закону України «Про запобігання корупції», а саме  — додати до переліку встановлених законодавством антикорупційних обмежень додаткове обмеження під назвою «Обставини несумісності з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування». Такими обставинами несумісності пропонується вважати «наявність непогашеної чи не знятої в установленому законом порядку судимості за корупційний злочин члена сім’ї особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». Таким чином, йдеться про запровадження принципу колективної юридичної відповідальності членів сім’ї за діяльність будь-якого члена сім’ї. Тим часом, згідно Конституцією України, «юридична відповідальність особи має індивідуальний характер».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)