06 / Травень, 2020
На розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики перебуває законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо державної підтримки культури, малого бізнесу та креативних індустрій у зв'язку з дією заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (№3379 від 22.04.2020).
Законопроєкт №3379 зокрема, передбачає норми, які зменшують доходи місцевих бюджетів, шляхом не нарахування:
  • туристичного збору до 31 грудня 2020 року;
  • податку на доходи фізичних осіб - працівників сфер культури та креативних індустрій до 31 грудня 2020 року;
  • плати за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, суб’єктів господарювання у сферах туризму та креативних індустрій на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) та протягом трьох місяців після дати завершення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України;
  • податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які перебувають у власності суб’єктів туристичної діяльності та креативних індустрій до 31 грудня 2020 року.
Законопроєкт не містить фінансово-економічного обґрунтування в частині балансування доходів та видатків місцевих бюджетів. Такі норми призведуть до розбалансування місцевих бюджетів та недофінансування вже запланованих заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19). Звертаємо увагу, що за даними Рахункової палати, основний тягар видатків на ці заходи лежить на місцевих бюджетах, які станом на 29.04.2020 вже витратили на ці заходи понад 802 млн гривень. А це в 1,6 рази більше ніж з Державного бюджету України. 
АМУ звернулася до Парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики із проханням врахувати позицію Асоціації міст України і не підтримувати Законопроєкт №3379 в частині запровадження податкових пільг без належного балансування доходів та видатків державного та місцевих бюджетів
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)