04 / Квітень, 2022
До Асоціації міст України численними зверненнями звертаються органи місцевого самоврядування щодо критичних проблем із реєстрацією внутрішньо переміщених осіб. За постановою Уряду № 509 реєстрація ВПО із наданням відповідних довідок здійснюється:
  • уповноваженими особами виконавчих органів сільських, селищних, міських рад та центрів надання адміністративних послуг (з використанням ПК «ІІС «Соціальна громада»);
  • органами соціального захисту населення районних держадміністрацій, міських міст обласного значення, районних у містах рад (з використанням Єдиної інформаційної бази даних про ВПО;
  • з використанням мобільного додатку «Дія».
Відповідно до постанови № 332 зазначена довідка надає право звернутися до відповідних органів для отримання допомоги на проживання ВПО. Допомога ВПО, які звернулися за її наданням до 14 квітня 2022 року, надається, починаючи з березня 2022 року.
В той же час, на сьогодні «Соціальна громада» та База даних про ВПО працюють не коректно та зі значними уповільненням. За інформацією органів місцевого самоврядування, в окремих випадках однієї особи займає декілька годин. Враховуючи численні звернення громадян, така роботоздатність державних програм утворює значну соціальну напругу в територіальних громадах. Більше того, частина органів місцевого самоврядування приймають громадян «за записом» і, враховуючи їх кадрову спроможність та якість роботи державних програм, значна кількість внутрішньо переміщених осіб не зможуть отримати довідку ВПО до 14 квітня. Відповідно, вони не зможуть подати документи для отримання допомоги з березня. Окрім того, громадяни й досі не можуть отримати довідку ВПО через Портал Дія.
 
Для вирішення вищезазначених проблем Асоціація міст України звернулася до Мінсоцполітики з проханням:

стабілізувати роботу «Соціальної громади» та Бази даних про ВПО;

пришвидшити доопрацювання додатку «Дія» для отримання через неї довідки ВПО;

перенести не раніше, ніж до кінця квітня цього року можливість звернення ВПО для отримання державної допомоги з березня місяця.

 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)