09 / Жовтень, 2020

Асоціація міст України постійно наголошує на проблемі наявного дефіциту коштів для відшкодування вартості лікарських засобів для лікування цукрового діабету. АМУ зверталася до Кабінету Міністрів України та до МОЗ України щодо невідкладного виділення коштів з Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та спрямувати їх на відшкодування вартості інсулінів для лікування цукрового діабету та лікарських засобів для лікування нецукрового діабету. Лист АМУ.
Недостатній рівень фінансування не дозволяє органам місцевого самоврядування виконувати делеговані державою повноваження на забезпечення доступності і безоплатності медобслуговування на відповідній території; забезпечення розвитку усіх видів медобслуговування та розвиток і вдосконалення мережі закладів охорони здоров’я.
АМУ у другому півріччі провела опитування органів місцевого самоврядування, результати якого показали, що зберігається негативна тенденція щодо середнього рівня забезпеченості субвенцією у І-ІІІ кварталах 2020 року на рівні 2019 року, який становить у середньому 58% від потреби. Рівень дофінансування з місцевого бюджету для забезпечення хворих на діабет медикаментами та виробами для діагностики рівня глюкози в крові у ІІ-ІІІ кварталах 2020 року серед 25% опитаних громад становив від 30% до 95% від потреби. 10% громад фінансували майже 100% з місцевого бюджету забезпечення хворих на діабет медикаментами та виробами для діагностики рівня глюкози в крові. У порівнянні з 2019 роком зросла кількість органів місцевого самоврядування, які не мали можливості взагалі дофінансовувати забезпечення хворих на діабет медикаментами та виробами для діагностики рівня глюкози в крові з 25% до майже 40% опитаних.
Наразі Асоціація отримала відповідь МОЗ України, згідно з якою Міністерство повністю перекладає відповідальність за здійснення видатків на надання медичної допомоги комунальними закладами охорони здоров’я на місцеві бюджети. Лист МОЗ
АМУ наголошує: делеговані державою повноваження - забезпечення доступності і безоплатності медобслуговування - відповідно до статті 143 Конституції України держава повинна фінансувати у повному обсязі за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
Аналітичний центр АМУ
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)