30 / Березень, 2020
Асоціація міст України підтримала необхідність розробленого Мнрегіоном проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення».  Ним удосконалюються норми діючого Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії».
Перш за все, законопроєктом пропонується поширити дію механізму погашення заборгованості з різниці в тарифах та списання нарахованих штрафних санкцій до 1 травня 2020 року. Також проєкт Закону містить і інші ініціативи, спрямовані на вирішення проблемних питань врегулювання заборгованості підприємств тепло- та водопостачання.
Проте АМУ не підтримала законодавчу ініціативу щодо джерел погашення заборгованості з різниці в тарифах, запропонованої розробником. Так, проєкт Закону передбачає, що погашення заборгованості з різниці в тарифах, яка утворилася після 1 січня 2016 року станом на 1 травня 2020 року, здійснюється за рахунок видатків з державного та місцевих бюджетів 50% на 50%. Таким чином, на місцеві бюджети покладається обов’язок забезпечити фінансування половини видатків на погашення заборгованості з різниці в тарифах незалежно від того, з чиєї вини виникла така заборгованість.
АМУ вважає, що визначення джерела фінансування має напряму залежати від неналежного здійснення відповідним органом влади власних повноважень, що призвело до виникнення заборгованості. Тому Асоцація погоджує законопроєкт тільки за умови врахування такого зауваження.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)