04 / Липень, 2017
4 липня 2017 року на засіданні Уряду був ухвалений законопроект «Про внесення зміни до пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році». Документом передбачається виключення з цього розділу доручення Уряду розробити та внести на розгляд парламенту законопроект щодо скасування  акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів. Позицію Асоціації міст України представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
«Асоціація міст України підтримує рішення Уряду про виключення доручення щодо скасування акцизного податку з роздрібної реалізації тютюнових виробів. Це рішення стало наслідком наполегливого і послідовного відстоювання Асоціацією позиції щодо підвищення фінансової самостійності громад», – зазначив Олександр Слобожан.
Нагадаємо, що в березні 2017 року Міністерством фінансів, серед інших законодавчих ініціатив, було запропоновано скасувати акцизний податок з роздрібного продажу тютюнових виробів, водночас, збільшивши ставку акцизного податку на виробництво та імпорт тютюнової продукції (читати). АМУ активно протистояла крокам Мінфіну, спрямованим на скорочення фіскальної бази місцевих бюджетів. Це ж питання активно дискутувалося на засіданні Правління АМУ, що відбулося 21 березня 2017 року за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана (читати).
5 квітня у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів та забезпечення збалансованості місцевих бюджетів внаслідок його скасування» (№6286), щодо якого АМУ направила до Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики негативний висновок та наполягала на необхідності відхилення законопроекту №6286 (читати). 
6 квітня 2017 року під час засідання урядового Комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності Асоціація виступила категорично проти схвалення законопроекту щодо скасування акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів (читати), посилаючись на ряд обґрунтованих зауважень. Асоціація рекомендувала доручити Мінфіну розробити законопроект про внесення змін до Податкового кодексу про вилучення вимоги щодо розробки законопроекту щодо скасування роздрібного акцизу з тютюнових виробів. Як наслідок, це питання було знято з розгляду Урядового комітету.
На наступному засіданні Правління 24 квітня 2017 року Виконавча дирекція отримала доручення щодо формування офіційної позиції та плану дій АМУ щодо законопроекту про скасування акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів (законопроект № 6286) (читати). 
8 червня 2017 року на виконання рішення Правління, з ініціативи та за участю АМУ (читати), народними депутатами України Продан О.П., Мельник С.І., Куліченко І.І. розроблено та подано на розгляд  Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (рестр.№6570 від 08.06.2017), яким пропонується вилучити норму, яка призведе до втрат місцевих бюджетів та їх розбалансування внаслідок скасування одного із джерел його надходжень.
«Асоціація міст України й надалі відстоюватиме інтереси органів місцевого самоврядування щодо збереження роздрібного акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів», – підкреслив Олександр Слобожан.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)