02 / Липень, 2020
На розгляді у Комітеті  з питань фінансів, податкової та митної політики знаходиться проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості наповнення місцевих бюджетів» №3679 від 18.06.2020.
Законопроєктом, зокрема, пропонується скасувати індексацію нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, яка є базою для оподаткування платою за землю. Зазначаємо, що проведення індексації доходів місцевих бюджетів (плати за землю) є інструментом компенсації частини витрат територіальних громад на придбання товарів і послуг. Асоціація міст України вважає, що доцільним є відновлення проведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки землі з урахуванням індексу споживчих цін за попередній рік. 
Асоціація міст України не підтримує проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості наповнення місцевих бюджетів» №3679 від 18.06.2020 і просить Комітет врахувати позицію АМУ і прийняти рішення рекомендувати парламенту відхилити законопроєкт. Також при прийнятті рішення щодо законопроєкту №3679 просимо взяти до увагу аргументи щодо необхідності збереження 100-відсоткового оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту, зазначені у листі Асоціації міст України.
Звертаємо увагу на те, що на розгляді у Комітеті знаходиться проєкт Закону України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо проведення індексації нормативної грошової оцінки землі)» №2561 від 09.12.2019, що передбачає відновлення проведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки землі з урахуванням індексу споживчих цін за попередній рік. Тому Асоціація міст України пропонує підтримати проєкт Закону України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо проведення індексації нормативної грошової оцінки землі)» №2561 від 09.12.2019.
Асоціація міст України наголошує, що місцеві бюджети через непроведення індексації нормативної грошової оцінки землі щорічно втрачають 2,0 млрд гривень.  
Аналітичний центр АМУ 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)