23 / Січень, 2019
На розгляді парламентського Комітету з питань будівництва, містобудування і ЖКГ перебуває законопроект «Про внесення змін до деяких Законів України щодо регулювання діяльності підприємств у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення» №9424. Основною його метою є передача повноважень з ліцензування та встановлення тарифів у сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення від НКРЕКП до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Зміни передбачають, що НКРЕКП здійснюватиме ліцензування виключно господарської діяльності з виробництва теплової енергії на теплоцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках, та встановлюватиме тарифи на виробництво теплової енергії для підприємств-виробників.
Ліцензування всіх інших суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення здійснюватимуть Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міська державна адміністрація, а тарифи встановлюватимуть органи місцевого самоврядування.
Асоціація міст України надіслала Комітету лист на підтримку проекту Закону «Про внесення змін до деяких Законів України щодо регулювання діяльності підприємств у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення» № 9424.
 
Лист АМУ (завантажити)
 
Нагадаємо, Асоціація міст України регулярно наголошує на необхідності максимальної передачі органам місцевого самоврядування повноважень з встановлення тарифів на комунальні послуги. Це питання неодноразово обговорювалося на Загальних зборах та засіданнях Правління АМУ. У жовтні 2018 року АМУ надіслала лист до Мінрегіону, в якому повідомила, що підтримує повну передачу повноважень з встановлення тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення від НКРЕКП до органів місцевого самоврядування.​
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)