02 / Квітень, 2020
На розгляді у Комітеті з питань бюджету знаходиться проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення доходів місцевих бюджетів» №3237 від 20.03.2020.
Законопроєктом пропонується передбачити зарахування до місцевих бюджетів надходжень податку на доходи фізичних осіб від оподаткування пасивних доходів у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, процентів на вклад (депозит) члена кредитної спілки у кредитній спілці шляхом внесення відповідних змін до Бюджетного кодексу України.
На разі, за діючими нормами Бюджетного кодексу України, надходження податку на доходи фізичних осіб від оподаткування пасивних доходів у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, процентів на вклад (депозит) члена кредитної спілки у кредитній спілці у стовідсотковому обсязі зараховується до держбюджету, тобто до місцевих бюджетів зараховуються надходження податку на доходи фізичних осіб без врахування надходжень податку на доходи фізичних осіб від оподаткування пасивних доходів у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, процентів на вклад (депозит) члена кредитної спілки у кредитній спілці.
Асоціація міст України підтримує прийняття проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення доходів місцевих бюджетів» №3237 від 20.03.2020, адже місцеві бюджети отримають додаткове джерело фінансових ресурсів. В цілому, посилення диверсифікації джерел формування місцевих бюджетів (за рахунок додаткового джерела) дасть можливість органам місцевого самоврядування маневрувати в умовах різного роду змін середовища діяльності (в т.ч. знизити обсяги втрат місцевих бюджетів) і, як наслідок, покращити ефективність реагування місцевої влади на негативні фактори, спричинені зміною зовнішнього середовища.
Асоціація міст України звернулася до парламентського Комітету з питань бюджету з проханням прийняти рішення рекомендувати Верховній Раді України підтримати проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення доходів місцевих бюджетів» в першому читанні та в цілому.
Лист АМУ (завантажити
Аналітичний центр АМУ 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)