18 / Лютий, 2021
На розгляді у парламентському Комітеті з питань бюджету знаходиться проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо порядку розподілу надходжень від правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі в межах населених пунктів» від 18.01.2021 №4606.
Законопроєкт пропонує внести зміни до ст.64 Бюджетного кодексу України, якими закріплюється зарахування до бюджетів територіальних громад 50% надходжень від адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі Закріпити за бюджетами громад таке джерело доходів передбачається шляхом передачі відповідних 50% від частини надходжень до доходів загального фонду держбюджету, що визначена п. 23 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу.
Асоціація міст України в цілому відзначає високу соціальну значущість превентивних заходів у забезпечені безпеки дорожнього руху на території громад і підтримує закріплення зарахування до їхніх бюджетів надходжень від адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.
Але АМУ наголошує: законопроєкт №4606 пропонує зараховувати до місцевих бюджетів адміністративні штрафи за правопорушення, зафіксовані в межах відповідного населеного пункту, хоча юрисдикція органів місцевого самоврядування базового рівня поширюється на територію як в межах, так і за межами населених пунктів. Зарахування адміністративних штрафів до різних бюджетів в межах однієї територіальної громади за принципом в межах/за межами населених пунктів ускладнить адміністрування таких надходжень.
З метою ефективного адміністрування надходжень відповідних штрафів, мотивації органів місцевого самоврядування до попереджень адміністративних правопорушень за межами населених пунктів (наприклад, на автомобільних дорогах місцевого значення), АМУ пропонує пункт 37-2 законопроєкту викласти у такій редакції:
«37-2) 50 відсотків надходжень від адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі в межах відповідної території територіальної громади».
Асоціація міст України підтримує законопроєкт №4606 і звернулася до парламентського Комітету з пропозицією схвалити рішення рекомендувати Верховній Раді України схвалити його у першому читанні.
Аналітичний центр АМУ 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)