26 / Березень, 2020
На розгляді у Комітеті з питань бюджету знаходиться проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо окремих особливостей формування місцевих бюджетів» №2728 від 14.01.2020.
Законопроєктом пропонується, щоб податки і збори, визначені статтями 64, 69 і 691 Бюджетного кодексу України, що сплачують підприємства, які здійснюють свою діяльність у зоні відчуження та у зоні безумовного (обов’язкового) відселення (якщо на таких територіях не сформовано органи місцевого самоврядування), зараховувалися до районного бюджету або бюджету об’єднаної територіальної громади. 
Проєкт закону спрямований на вирішення конкретної ситуації, пов’язаної з реалізацією реформи адміністративно-територіального устрою та впровадженням бюджетної децентралізації, а саме - щодо фінансового забезпечення громад Іванківського району Київської області, що мають намір сформувати Іванківську об’єднану територіальну громаду. У зв’язку із наявністю правової прогалини вони  втратять право отримувати надходження податків і зборів, що сплачують підприємства, які здійснюють свою діяльність у зоні відчуження та у зоні безумовного (обов’язкового) відселення.
Реалізація запропонованих Законопроєктом №2728 змін сприятиме забезпеченню надходжень податків і зборів, що сплачують підприємства, які здійснюють свою діяльність у зоні відчуження та у зоні безумовного (обов’язкового) відселення, до бюджетів об’єднаних територіальних громад у разі їх утворення на відповідній території.
Асоціація міст України підтримує проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо окремих особливостей формування місцевих бюджетів» №2728 від 14.01.2020 і звернулася листом до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з проханням рекомендувати парламеннту підтримати законопроєкт в першому читанні та в цілому.

Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)