01 / Вересень, 2022
У зв’язку із повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України українці були вимушені покинути свої домівки і поїхати за кордон. За різними оцінками кількість таких переселенців з України складає від 5,9 до 10 млн осіб, з яких певна частка осіб продовжує отримувати дохід з України.
З 26 серпня 2022 року переселенці, які виїхали з України після 24 лютого (183 дні тому), можуть автоматично отримати статус податкових резидентів держав, в яких вони знаходяться. Внаслідок цього податки з їх доходів будуть спрямовуватись до бюджетів держав за місцем перебування таких переселенців.
З огляду на це Асоціація міст України звернулася до Міністерства фінансів України (лист) та до Парламентського Комітету з питань фінансів (лист) з проханням в межах компетенції:
  • повідомити про результати діяльності міністерства/комітету у напрямку врегулювання питання визначення на користь України статусу податкових резидентів щодо вищезазначених переселенців;
  • прокоментувати та надати роз’яснення щодо оподаткування за кордоном доходів переселенців з України (в розмірі категорій платників податків та в розрізі держав) та щодо порядку сплати і зарахування податки до відповідних бюджетів;
  • надати розрахунки орієнтовних втрат місцевих бюджетів; 
  • на міжнародному рівні сприяти зарахуванню податків від доходів переселенців з України, які продовжують отримувати такі доходи з України, до бюджетів України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)