10 / Вересень, 2021
У червні 2021 року АМУ зверталася до Прем'єр-міністра України з проханням врегулювати поширення негативної практики дублювання обласними та районними державними адміністраціями повноважень одне одного на відповідній території. 
За результатами розгляду звернення АМУ Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 12 липня 2021 року дав доручення головам місцевих державних адміністрацій опрацювати підняту проблему та проінформувати про результати Кабінет Міністрів України. 
Незважаючи на доручення Прем'єр-міністра України,  продовжується практика дублювання обласними та районними державними адміністраціями повноважень одне одного на відповідній території в частині витребування у органів місцевого самоврядування аналогічної інформації та змушування їх до подання аналогічних звітів двом рівням адміністрацій. До АМУ продовжують надходити відповідні звернення від органів місцевого самоврядування.
Оскільки доручення Прем'єр-міністра України від 12 липня не виконується, Асоціація міст України  20 серпня та 9 вересня повторно звернулася до Прем'єр-міністра України з проханням вжити додаткових заходів щодо виконання керівниками місцевих державних адміністрації відповідного доручення. У листах АМУ навела конкретні приклади дублювання повноважень Закарпатської обласної державної адміністрації та Ужгородської районної державної адміністрації. 
АМУ сподівається, що проблема надмірного (подвійного) нагляду місцевих державних адміністрацій за діяльністю органів місцевого самоврядування буде оперативно вирішена на рівні Кабінету Міністрів України, і закликає органи місцевого самоврядування повідомляти про всі випадки дублювання обласними та районними державними адміністраціями повноважень одне одного на відповідній території.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)