25 / Квітень, 2017
24 квітня за дорученням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства відбулася робоча нарада щодо тарифів на електроенергію для потреб зовнішнього освітлення та міського електротранспорту.
Нарада ініційована за результатами звернення Асоціації міст України до Прем’єр-міністра щодо проблем, з якими стикнулися органи місцевого самоврядування після скасування НКРЕКП пільгових тарифів на електроенергію для потреб зовнішнього освітлення та міського електротранспорту.
У робочій нараді, що проходила під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Едуарда Кругляка, взяли участь  представники Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, Мінрегіону, Міненерговугілля, Мінінфраструктури, НКРЕКП, ПАТ «НАК «Укрсвітлолізинг».
Учасники наради висловили своє бачення проблем, які виникли через скасування пільгових тарифів, та обговорили шляхи їх вирішення. Зокрема, представник Асоціації міст України озвучив інформацію щодо зростання витрат місцевих бюджетів на забезпечення оплати електроенергії за останні три роки та спрогнозував негативні наслідки  прийнятих НКРЕКП постанов для органів місцевого самоврядування. Пропозиція Асоціації міст – встановити пільгові тарифи на електричну енергію для потреб зовнішнього освітлення та міського електротранспорту. Крім того, АМУ пропонує розробити державну програму енергоефективних заходів у сферах зовнішнього освітлення населених пунктів та міського електричного транспорту.
Після тривалого обговорення була досягнута домовленість щодо підготовки робочих пропозицій для обговорення.
Нагадаємо, за підсумками робочої наради Прем'єр-міністра України з членами Правління Асоціації міст України, що проходило 21 березня 2017 року, Володимир Гройсман надав доручення міністерствам прискорити вирішення питань, що особливо важливі для місцевого самоврядування (читати). Одна з доручень – за участю НКРЕКП опрацювати питання щодо встановлення пільгових тарифів на електричну енергію для потреб зовнішнього освітлення та міського електротранспорту.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)