16 / Жовтень, 2020
Наразі чинне законодавство передбачає особливі додаткові повноваження для виконавчих органів міських рад міст обласного значення та рад об’єднаних територіальних громад (ОТГ), якими не наділені виконавчі органи інших сільських, селищних, міських рад. Зокрема, це повноваження щодо питань зі здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та організація надання соціальних послуг.
З моменту утворення органів місцевого самоврядування на території новоутворених територіальних громад після місцевих виборів окремі виконавчі органи рад втратять відповідні додаткові повноваження у зв'язку з втратою статусу «ОТГ». Разом з тим, органи місцевого самоврядування міст обласного значення будуть дублювати повноваження райдержадміністрацій, що створить юридичну невизначеність. У зв’язку з цим, Асоціація міст України пропонує вирішити цю проблему шляхом збереження повноважень органів місцевого самоврядування в новостворених громадах до внесення відповідних змін до законодавства.
Для цього АМУ пропонує у законопроєкті № 3651-д визначити, що:
  • До 31 грудня 2020 року виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, які створені до затвердження територій територіальних громад, продовжують на відповідних територіях здійснювати повноваження без зміни їх обсягу.
  • З 1 січня 2021 року до внесення відповідних змін до законів виконавчі органи новообраних міських рад, до складу території яких входять міста обласного значення, продовжують здійснювати повноваження, спеціально віднесенні законами до відання виконавчих органів міських (міст обласного значення) рад.
  • З 1 січня 2021 року до внесення відповідних змін до законів виконавчі органи новообраних сільських, селищних, міських рад набувають додаткових повноважень, спеціально віднесених законами до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад.
Асоціація міст України зауважує, що пропоновані зміни збережуть сталість виконання повноважень органами влади та забезпечать безперервність надання громадянам якісних послуг.
Ознайомитися детальніше з висновком АМУ до законопроєкту № 3651-д можна за посиланням.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)