20 / Листопад, 2018
20 листопада Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан провів Секцію з питань кадрової та організаційної роботи місцевих рад. Семінар є складовою тематичних зустрічей з питань застосування окремих норм законодавства діяльності виконавчих апаратів місцевих рад. Захід проводиться в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ. Співорганізаторами заходу є Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, апарат Верховної Ради України, Національне агентство України з питань державної служби та Українська асоціація районних і обласних рад.
 
 
Учасники секції: керуючі справами міських рад міст - обласних центрів, секретаріату Київської міської ради, представники апарату Київської міської державної адміністрації. О.Слобожан поінформував учасників про позицію АМУ щодо забезпечення теплопостачання міст. Раніше Голова АМУ, Київський міський голова Віталій Кличко запропонував Президенту України та Прем’єр-міністру України чіткий план дій для вирішення проблеми теплопостачання, спираючись на успішний досвід вирішення проблеми з газопостачанням у столиці. Асоціація міст України не вбачає вини міських голів та представників муніципалітетів у такому становищі і раніше неодноразово попереджувала про загрозу критичного стану у сфері теплозабезпечення. Головна проблема – через заборгованість за природний газ та нараховані штрафні санкції НАК «Нафтогаз України» обмежує підприємствам теплоенергетики постачання природного газу. Борги виникли через  заборгованість держави з різниці в тарифах перед підприємствами теплопостачання та несвоєчасне відшкодування державою коштів за надані пільги та субсидії.
 
 
Також Виконавчий директор АМУ підкреслив важливість обговорення учасниками секції положень Законопроекту «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№8369) для врахування позицій представників міських рад  та відзначив важливість проведення секції:
Такі заходи дають можливість визначити проблематику, отримати відповіді та зрозуміти, яким чином можна покращити діюче законодавство для більш ефективної роботи місцевого самоврядування.
Другу частину Секції у форматі питання-відповідь провів директор Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України Володимир Мягкоход, який, крім відповідей на питання учасників, розповів про положення профільного законодавства.
Наприкінці заходу заступник Виконавчого директора Асоціації міст України Валерій Баранов вручив учасникам сертифікати про проходження семінару на тему "Законодавство України щодо запобігання та протидії корупції: практичні аспекти модернізації служби в органах місцевого самоврядування".
Учасники висловили подяку організаторам за проведений захід, адже це перша зустріч такого формату для керуючих справами міських рад.
 
Нагадаємо, 19 листопада Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан взяв участь у тематичних зустрічах з питань застосування окремих норм законодавства в діяльності виконавчих апаратів місцевих рад, де учасники обговорили застосування антикорупційного законодавства.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)