28 / Січень, 2020

28 січня Асоціація міст України провела вебінар, присвячений змінам у сфері охорони здоров'я, які запроваджуються у 2020 році. Захід організовано в рамках проєкту ПУЛЬС, який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Он-лайн трансляція велася із зали засідань АМУ через сторінку Асоціації у Фейсбук. До перегляду долучилися більше 6,7 тис. користувачів мережі. Під час вебінару представники МОЗ та НСЗУ надавали відповіді на порушені громадами запитання, що збиралися, та ті, які піднімалися в онлайн чаті.
Захід відкрив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він привітав представників громад, присутніх в залі, та усіх, хто долучився до вебінару онлайн від міст обласного рівня до найменших громад. Він наголосив на необхідності діалогу органів місцевого самоврядування з центральними органами виконавчої влади, зокрема з Міністерством охорони здоров'я та Національною службою здоров'я, та повідомив, що АМУ, готуючись до семінару, зібрала проблемні питання органів місцевого самоврядування у сфері охорони здоров'я та направила їх НСЗУ.

Дмитро Луфер, заступник Міністра охорони здоров'я України відповів на запитання учасників у залі та отримані у час. Зокрема, про перегляд переліку платних послуг, що можуть надаватися закладами охорони здоров'я. Він акцентував увагу на тому, що 2020 рік ознаменований як Етап інтеграції відповідно до Концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 №1013-р. На цьому етапі фінансування медичної допомоги здійснюватиметься у межах державного гарантованого пакета медичної допомоги через єдиного національного замовника медичних послуг для постачальників медичних послуг всіх рівнів. Також повідомив про те які напрямки залишаються на реалізації на центральному рівні, про діяльність госпітального округу та госпітальних рад в кожній області, мережу опорних лікарень, що затверджені Урядом. Ліцензування, акредитація, освіта, якість надання медичної допомоги, підготовка клінічних настанов і протоколів - це відповідальність МОЗ України наголосив Дмитро Луфер. Він також звернув увагу на обсяг відповідальності НСЗУ та органів місцевого самоврядування. ОМС - відповідальні за ефективність діяльності медичних закладів, надання медичних послуг оптимізацію мережі тощо. Також посадовець відповів на запитання про проєкти нормативно-правових актів, підготовлені Міністерством, щодо порядку направлення пацієнтів на лікування, формування реєстрів пацієнтів, мережі опорних медичних закладів та їх оснащення, централізованих закупівель лікарських засобів та медичних виробів і їх розподілу тощо.

Директор департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський  зупинився  на ключових аспектах підписання договорів з 1 лютого 2020 року, наголосивши на обов’язкових умовах для укладення договорів з НСЗУ:

  • автономізації закладу (перетворення в комунальне некомерційне/казенне підприємство);
  • комп’ютеризації закладу (встановлення комп’ютерів або інших технічних засобів, наприклад планшетів, смартфонів, тощо);
  • підключення закладу до ЦБД ЕСОЗ через обраний МІС;
  • наявності у закладу діючої ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики;
  • підписання договору з Національною службою здоров’я України тощо.

Завантажити презентацію

Альона Горошко, директор Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ, розповіла про зміни в оплаті на основі капітаційної ставки на одного громадянина для вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, а саме – з 1 квітня оплата за пролікований випадок з використанням методу розподілу на діагностично-споріднені групи. Оплата здійснюватиметься Національною службою здоров'я в рамках бюджетної програми «Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення», на яку НСЗУ як центральний орган виконавчої влади реалізує політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення і є уповноваженою структурою, відповідальною за ефективне витрачання бюджетних коштів при наданні медичних послуг у межах Програми медичних гарантій. НСЗУ повинна здійснити закупівлю  якісних та безпечних  медичних послуг в межах наявного бюджету Програми тощо.

Пропонуємо переглянути відео вебінару,  присвяченого змінам у сфері охорони здоров'я, які запроваджуються у 2020 році. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)