30 / Серпень, 2017

Асоціація міст України спільно Міжгалузевою асоціацією «Укртеплокомуненерго», Всеукраїнською асоціацією підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія», громадською організацією «Всеукраїнська рада голів ОСББ» та громадською спілкою «Асоціація управителів житла» підготували та направили Віце-прем’єр-міністру – Міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Генадію Зубку звернення щодо вирішення комплексу проблем сфери житлово-комунального господарства, що пов’язані з виконанням вимог закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».
Цим законом встановлюється обов’язок операторів зовнішніх мереж за власні кошти та у короткі строки забезпечити комерційний облік теплової енергії та водопостачання в багатоквартирних будинках. Незадовільний фінансовий стан підприємств тепло- та водопостачання, а також неможливість органів місцевого самоврядування забезпечити таке встановлення за рахунок бюджетних коштів, за умови відсутності державної фінансової підтримки, не дає змоги виконати вимоги закону у встановлені терміни.
Саме тому профільні асоціації та об’єднання звернулися Віце-прем’єр-міністра із спільним зверненням, у якому запропонували ряд першочергових кроків, які дадуть можливість забезпечити виконання вимог закону.
Зокрема, йдеться про внесення змін до постанови Кабміну від 14.05.2012 № 541 «Про затвердження Порядку надання місцевих гарантій» щодо скорочення переліку документів, необхідних для отримання місцевих гарантій, та термінів їх розгляду для спрощення та прискорення отримання місцевих гарантій підприємствами сфери ЖКГ. Крім того, необхідно внести зміни до Урядової постанови від 18.06.2014 № 217 «Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов’язки», що надасть можливість теплогенеруючим та теплопостачальним організаціям фінансувати інвестиційні програми (в тому числі й з встановлення приладів обліку). Необхідно також забезпечити всебічну підтримку у Верховній Раді поданого Урядом законопроекту «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо пільг окремим категоріям громадян» (реєстр. № 6668 від 05.07.2017).
Звернення передано підписантами 30 серпня 2017 року представникам Мінрегіону під час першого засідання Робочої  групи з питань розроблення підзаконних актів до закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». До складу робочої групи, яка готує необхідні для реалізації закону нормативно-правові акти, включені 45 представників центральних органів влади, галузевих асоціацій, громадських організацій, експертів. Від Асоціації міст України до складу Робочої групи увійшов аналітик АМУ Олег Гарник.

ЗВЕРНЕННЯ

 

 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)