19 / Травень, 2020

19 травня сімейні лікарі у світі відзначають професійне свято  відзначають  з 2010 року. За ініціативи Всесвітньої ради сімейних лікарів WONCA, до якої також входить й Українська асоціація сімейних лікарів, і був започаткований Всесвітній день сімейного лікаря.

6 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив Указ Президента щодо запровадження в Україні нового професійного свята – Дня сімейної медицини, який відзначатиметься щороку 19 травня.

Сімейну медицину розглядають, як таку, яка забезпечує тривалу опіку за здоров'ям громадянина і всіх членів його сім'ї незалежно від характеру хвороби, стану органів і систем організму у всі періоди життя людини. Сімейний лікар – лікар першого контакту, який захищає здоров'я сім'ї . Домінуюча більшість звернень з приводу медичної допомоги відбувається саме на цьому рівні. Важливість даного фаху продемонстрували й перші результати національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї», в ході якої 72,6% осіб, що підписали декларації з сімейними лікарями.

Асоціація міст України щиро вітає лікарів загальної практики сімейної медицини з професійним святом! Бажаємо успіхів у роботі, бути здоровими, благополуччя, миру і злагоди!

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)