21 / Вересень, 2021
21 вересня відбувся круглий стіл «Адміністративно-територіальний устрій: нові реалії та нові правила», організаторами якого виступили Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Міністерством розвитку громад та територій України.
Мета заходу -  презентація проекту Закону України про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України №4664, а також обговорення проблемних питань адміністративно-територіального устрою України та шляхів їх законодавчого врегулювання.
Учасники: народні депутати України, Голова парламентського Комітету з питань організації державної влади місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, керівник експертної групи з питань фахового забезпечення Директорату з питань регіональної політики Офісу Президента України Альона Студенецька, Керівник Департаменту демократії і врядування,Генеральний директорат ІІ – з питань демократії, Генеральний секретаріат Ради Європи Даніель Попеску, Керівник Проекту (USAID) «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» Габріель Абрагам, представники органів місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, експерти, представники міжнародних організацій. Модератором заходу виступив народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.
Асоціацію міст України на заході представляв заступник виконавчого директора АМУ, директор Центру впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход. 
Під час дискусії В. Мягкоход висловив позицію Асоціації міст України щодо необхідності врахування інтересів місцевого самоврядування у законопроекті – не можна усувати територіальні громади від участі у вирішенні частини питань адміністративно-територіального устрою, що стосуються управління власними територіями громад.
«Ми повинні розуміти, що перед прийняттям такого закону, ми маємо ґрунтовно розглянути і технічні, і змістовні питання. До законопроекту є багато питань з боку експертного середовища, є багато зауважень від ГНЕУ. Найголовніше - необхідно чітко окреслити роль самих територіальних громад в адмінтерустрої і забезпечити максимальну передачу повноважень щодо управління власними територіями громад на рівень місцевого самоврядування», - зазначив В.Мягкоход. 
  
Позицію місцевого самоврядування щодо законопроекту озвучили представники громад: Покровський селищний голова Світлана Спажева, Дніпропетровська область, Доброславський селищний голова Людмила Прокопечко, Одеська область, Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін, Харківська область, Чортківський міський голова Володимир Шматько, Тернопільська область.
Нагадаємо, Асоціація міст України наголошувала на необхідності додаткового обговорення законопроекту №4664 та його доопрацювання відповідно до принципів Європейської Хартії місцевого самоврядування (читати більше).

Круглий стіл відбувся за сприяння і підтримки Проекту (USAID) «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («Говерла») та Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

Пропонуємо переглянути відео круглого столу:

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)