27 / Квітень, 2020
23 квітня Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у селекторній нараді з питань забезпечення прав дітей, повернутих із закладів інституційного догляду та виховання. Нарада відбулася під головуванням Міністра соціальної політики України Марини Лазебної та в. о. Міністра освіти і науки України Любомири Мандзій. У ній також взяли участь керівництво обласних та Київської міської державних адміністрацій.
Під час наради обговорювалися питання захисту прав дітей повернутих із закладів інституційного догляду та виховання дітей до сімей у зв’язку з карантином. Так, через введення карантину відповідно до постанови Кабміну від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з 12 березня 2020 року на усій території України встановлена, зокрема, заборона на відвідування закладів освіти. У зв’язку з цим за рішенням МОН понад 42 тис. дітей були повернуті до батьків із інтернатних закладів системи МОН. Здебільшого це діти з інвалідністю та діти з малозабезпечених сімей. Таке рішення, на жаль, не було узгоджене з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, що призвело до повернення дітей в сім’ї, які не готові їх прийняти.
"Головне завдання зараз полягає у забезпеченнї захисту прав дітей в умовах карантину, а також наданні допомоги сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах", - наголосила Міністр соціальної політики Марина Лазебна.
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан підтримав позицію Міністра соціальної політики. Також він додав, що держава повинна підтримати територіальні громади у їх прагненні розвинути систему захисту дітей. Так, на сьогодні в об’єднаних територіальних громадах створилась в цілому не сприятлива ситуація із системою соціального захисту населення:
  • у 78% ОТГ не створені служби у справах дітей
  • у 30% ОТГ відсутні фахівці із соціальної;
  • ОТГ забезпечують надання приблизно 7 з 17 базових соціальних послуг;
Усе це не сприяє створенню безпечного середовища для дітей та сімей з дітьми.
За результатами селекторної наради Мінсоцполітики та АМУ спільно домовились щодо:
  • адвокації в Уряді питання про запровадження субвенції на забезпечення діяльності фахівців із соціальної роботи;
  • допомоги ОТГ створити якісну систему забезпечення прав дітей.
Окремо місцевим державним адміністраціям було дане доручення вжити дієвих заходів щодо:
- посилення обстеження сімей на наявність проблем у сім’ї, необхідної допомоги, відповідального ставлення батьків до виконання своїх обов’язків по догляду та вихованню дитини;
- залучення органів місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для забезпечення надання соціальних послуг сім’ям з дітьми у громаді;
- забезпечення безперебійної та оперативної роботи органів опіки та піклування, Комісій з питань захисту прав дитини щодо прийняття рішень стосовно подальшої долі дітей.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)