23 / Січень, 2020
21 січня у дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ) відбулись щорічні збори партнерів ЮНІСЕФ з реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Під час зборів партнери обговорили досягнення у 2019 році та плани на 2020 рік.
Зокрема партнери домовились щодо акцентів ініціативи у 2020 році:
  • робота із залучення молоді;
  • обміни і практики;
  • технічна підтримка громад;
  • співпраця з приватним сектором.
Актуальним залишається питання державної підтримки ініціативи. Під час зборів партнери прийняли рішення адвокатувати підтримку громад-учасниць ініціативи на державному рівні.
 
 
 
Довідково:
Глобальна ініціатива ЮНІСЕФ впроваджується з 1996 року у 38 країнах світу і вже охопила 3 000 муніципальних округів. В Україні програма стартувала навесні 2018 року після підписання Меморандуму між ЮНІСЕФ, Урядом України, Асоціацією міст України та іншими партнерами. Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямках розвитку добробуту всіх дітей та молоді.
Ініціатива передбачає захист 5 базових прав дитини: право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та виконають план дій, отримуватимуть офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції у соціальні проєкти.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)