27 / Травень, 2021
27 травня 2021 року в рамках реалізації проєктів "Угода мерів - Схід" та "Стратегічна технічна підтримка у проведенні реформ у напрямку енергоефективності та відновлювальних джерел енергії" (STARTER) відбувся онлайн-захід на тему "Енергетичне планування та енергетичний менеджмент в муніципалітетах".
Спікери зустрічі - представники Міністерства розвитку громад та територій України, Представництва Європейського Союзу в Україні, Асоціації міст України, експерти проєктів "Угода мерів - Схід" та “STARTER”.
Учасники - понад 100 представників органів місцевого самоврядування України та країн ЄС.
Асоціацію міст України у заході представляла Людмила Даменцова. Вона виступила на сесії "Практики та уроки місцевого енергетичного планування та менеджменту в ЄС, Енергетичному Співтоваристві та в Україні" з доповіддю на тему "Енергетичний менеджмент у громадах. Виклики та перспективи". Представниця АМУ зазначила, що досягнення енергоефективності можливе при наявності чіткого якісного законодавства та його дотримання всіма сторонами, достатніх фінансових ресурсів та якісного впровадження державних і місцевих політик. Людмила Даменцова зауважила, що Асоціація міст України активно підтримує громади на шляху до енегоефективності та впровадженнія проєктів з енергозбереження.
 
 
 
Також до обговорення долучився експерт АМУ з питань ЖКГ Олег Гарник. Він зазначив, що проблема сфери теплопостачання полягає в тому, що вона досить сильно регулюється ринком та державою в ручному режимі. В результаті цього на сьогодні склалася кризова ситуація у галузі комунальної теплоенергетики, і є ризик, що підприємства ТКЕ не зможуть забезпечувати жителів громад послугами з гарячого водопостачання та централізованого опалення. Щоб вирішити цю проблему за ініціативи Асоціації міст України було проведено нараду у Президента України, де було досягнуто домовленостей, реалізація яких дозволить забезпечити природним газом підприємства теплопостачання.
 
Нагадаємо, Асоціація міст України виступає офіційною структурою підтримки Угоди мерів в Україні.
Угода мерів – це ініціатива, започаткована Європейським Союзом у 2008 році, що охоплює місцеві органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання боротися зі зміною клімату шляхом підвищення енергоефективності та скорочення викидів СО2. Читати більше за посиланням .
 
Пропонуємо переглянути відео заходу:
 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)