27 / Березень, 2017
 
Асоціація міст України взяла участь у Всеукраїнському семінарі на тему «Забезпечення найкращих інтересів дитини в умовах реформи системи інституційного догляду та виховання дітей», який проходив 23-24 березня у Києві. Організатори – Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба та міжнародний дитячий фонд «Lumos Foundation».
У заході взяли участь дружина Президента України Марина Порошенко, Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, голова Європейського офісу міжнародного дитячого фонду «Lumos Foundation» Ірина Маланчук, міжнародні експерти з Молдови, Чехії, Болгарії та представники місцевих органів виконавчої влади з 10 регіонів України.
 
 
Під час семінару обговорювалися питання реалізації права кожної дитини на проживання у сім’ї та забезпечення необхідними послугами на рівні громади. Особливу увагу учасники заходу приділили дітям з особливими освітніми потребами. Зокрема, мова йшла про їх право на якісну освіту й соціалізацію в умовах інклюзивного освітнього середовища.
Сьогодні в Україні 105,8 тис. дітей перебувають в інтернатних закладах різного підпорядкування, з них лише 8% (8,7 тис.) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За словами Марини Порошенко, сьогодні понад 56 тисяч «особливих» дітей ізольовані від суспільства і не мають змоги навчатися та розвиватися разом з іншими дітьми.
Учасники семінару ознайомилися з досвідом проведення реформи системи інституційного догляду та виховання дітей у Молдові, Болгарії та Чеській Республіці, а також напрацювали дієві механізми впровадження цього процесу в Україні. Під час дискусії учасники обговорювали проблеми ресурсного забезпечення реформування системи догляду за дітьми. Закордонні експерти зазначили, що вартість фінансування послуг в інституціях – дитячих будинках та інтернатах – значно вища, ніж в сімейних формах виховання. Аналітик АМУ Назар Миколюк зауважив, що реформування інтернатних закладів необхідно здійснювати з урахуванням принципу субсидіарності та необхідності забезпечити громади кадровими, фінансовими та матеріальними ресурсами.  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)