07 / Жовтень, 2020
6 жовтня відбулося засідання робочої групи з питань впровадження реформи децентралізації влади в Україні, створеної при Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. В засіданні взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, голова підкомітету з питань адмінтерустрою Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін, народний депутат України Лариса Білозір, народний депутат України Аліна Загоруйко. Позицію Асоціації міст України на заході представляв директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход
Учасники робочої групи розглянули концептуальні пропозиції, закладені у нову редакцію закону «Про місцеві державні адміністрації». Зокрема, під час засідання АМУ висловила основні зауваження та пропозиції щодо нової редакції цього закону:
Обмеження законом та урядовими рішеннями всупереч ч.3 ст.118 Конституції права голів місцевих державних адміністрацій формувати склад відповідних адміністрацій.
Відсутнє чітке визначення повноважень місцевих державних адміністрацій щодо взаємодії з районними та обласними радами.
Відсутня процедура здійснення державного контролю місцевими державними адміністраціями за органами місцевого самоврядування делегованих повноважень, а також розмежування цієї компетенції з іншими органами державної влади (ч.4 ст.143 Конституції).
Також АМУ вказала на те, що для розмежування повноважень між місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування у вказаному Законі необхідно максимально мінімізувати управлінські функції адміністрацій та уточнити їх контрольні та наглядові повноваження за органами місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)