07 / Жовтень, 2020

6 жовтня відбулася консультативна зустріч Національного агенства України з питань державної служби з представниками асоціацій органів місцевого самоврядування на тему "Внесення змін до Законів України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та “Про статус депутатів місцевих рад” у частині запровадження обов’язкового підвищення кваліфікації посадовими особами місцевого самоврядування та депутатами місцевих рад".

Асоціацію міст України  на заході, що проходив у режимі відеоконференції, представляв аналітик Аналітичного центру АМУ  Олександр Логінов
Напрацювання щодо внесення змін до Законів України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та “Про статус депутатів місцевих рад” представили в.о. директора Генерального департаменту з питань професійного розвитку державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування НАДС Людмила Рикова та експерт Програми Ради Європи «Децентралізація реформи місцевого самоврядування» Наталія Гнидюк. Окрім запровадження обов’язкового підвищення кваліфікації для посадових осіб органів місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад за рахунок місцевих бюджетів, пропонувалося внести окремі зміни щодо утворення служби персоналу в органах місцевого самоврядування. Також обговорювалися питання встановлення обов'язкового випробування, класифікації посад в органах місцевого самоврядування, визначення матеріальної допомоги на оздоровлення. 
Погоджуючись в цілому з необхідністю змін законодавства щодо проходження служби в органах місцевого самоврядування, АМУ наголошує, що точкові зміни не вирішують комплекс проблем, які накопичилися з часу прийняття Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
Щоб законодавство з питань проходження служби в органах місцевого самоврядування відповідало сучасним тенденціям публічної служби та меті реформи місцевого самоврядування, вкрай необхідно негайно ухвалювати проект закону "Про службу в органах місцевого самоврядування", який зареєстровано у Верховній Раді України за №1223. Тому позиція АМУ з цього питання незмінна - Верховна Рада України має невідкладно розглянути законопроект № 1223 та прийняти його до 31 грудня 2020 року.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)