22 / Жовтень, 2020
21 жовтня 2020 року відбувся онлайн-марафон «Місцеві вибори 2020. На фінішній прямій», під час якого представники ЦВК, органів державної влади, асоціацій місцевого самоврядування та громадських організацій, народні депутати України та експерти з виборчого права відповідали на запитання, що стосуються виборчого процесу та захисту результатів місцевих виборів 25 жовтня.
Асоціацію міст України на марафоні представив директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход.
Під час обговорення в рамках тематичного блоку «Нові реалії місцевого самоврядування після виборів» Володимир Мягкоход зазначив, що усі зміни до важливих для організації діяльності органів місцевого самоврядування законів, їх повноважень, потрібно проводити вдумливо, поступово доопрацьовуючи нові редакції законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації». АМУ вважає, що на даному етапі пріоритет в ухваленні має бути наданий законопроєкту «Про місцеві державні адміністрації». Завдяки його доопрацюванню та схваленню всі сільські голови матимуть однакові повноваження.
В.Мягкоход зазначив, що обов'язковим є прийняття законопроєкту №3651-д щодо процедур реорганізації та правонаступництва органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій. Адже його прийняття дозволить уникнути хаосу в організації діяльності органів місцевого самоврядування після проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. До того ж, оскільки чинне законодавство України фактично не регламентує питання публічного правонаступництва органів місцевого самоврядування, проєкт Закону може стати основою для законодавчого врегулювання питань організації місцевого самоврядування на новій територіальній основі.
Асоціація міст України 13 жовтня закликала Голову Парламенту включити до порядку денного законопроєкт №3651-д, а також звернулася до голів депутатських фракцій і груп Верховної Ради з проханням підтримати проєкт Закону на найближчому засіданні Парламенту.
 
Захід був організований за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Переглянути відео онлайн-марафону можна за посиланням.​
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)

Онлайн портал с топовыми рулеткой Гоксбет http://goxbet.com.ua/