21 / Квітень, 2021
4 квітня Державна служба України з питань праці та Асоціація міст України за участі органів місцевого самоврядування провела робочу зустріч щодо шляхів співпраці із зниження рівня незадекларованої праці, погашення заборгованості з виплат заробітної плати, забезпечення охорони праці працівників після набуття чинності Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення».
 
В робочій зустрічі взяли участь заступник Голови Держпраці Ігор Дегнера, директор департаменту з питань праці Держпраці Володимир Гончарук, експерт Асоціації міст України Назар Миколюк, начальник Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради Тетяна Янушкевич, Заступник директора департаменту соціальної політики - начальник інспекції з питань праці та зайнятості виконавчого комітету Криворізької міської ради Михайло Красовський та начальник відділу праці та зайнятості населення департаменту праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради Олеся Афанасьєва.
 
Під час зустрічі учасники обговорили можливі шляхи подальшої співпраці територіальних органів Держпраці та органів місцевого самоврядування з питань.
27 квітня набере чинність Закон №1320, який позбавить органи місцевого самоврядування права здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. Цим законом Парламент позбавив громади єдиного законодавчого механізму боротьби з тіньовою зайнятістю на місцях.

Нагадаємо, АМУ виступала проти ухвалення Закону №1320 та звернулася до Президента з проханням ветувати документ.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)