14 / Січень, 2019
Асоціація міст України звернулась до народних депутатів України – членів Міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток місцевого самоврядування» з проханням підтримати під час голосування законопроект №9406 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного постачання електричної енергії суб'єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги».
18 грудня 2018 року парламентський Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендував Верховній Раді України включити до Порядку денного дев’ятої сесії законопроект № 9406 та за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу та в цілому як закон.
Законопроект пропонує комплексне вирішення важливих проблем підприємств тепло- та водопостачання, зокрема:
  • врегулювати проблемні питання запровадження роздрібного ринку електричної енергії у сфері житлово-комунального господарства;
  • запровадити скорочену процедуру перегляду (зміни) цін/тарифів на комунальні послуги у разі зміни вартості складових, якщо така зміна відбулась на загальнодержавному рівні;
  • встановити окремий механізм застосування тарифів на комунальні послуги, які переглянуті (змінені) у разі зміни вартості складових, якщо така зміна відбулась на загальнодержавному рівні.
Асоціація міст України вважає, що прийняття законопроекту №9406 сприятиме стабілізації фінансово-економічного стану комунальних підприємств та вирішить низку проблемних питань сфери житлово-комунального господарства. Проект закону також підтримують галузеві асоціації підприємств тепло- та водопостачання.
 
Лист АМУ (завантажити)
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)