04 / Вересень, 2019

Асоціація міст України привітала з призначенням та звернулась до Голови Комітету Верховної Ради України з питань з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайла Радуцького та Міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької щодо продовження співпраці Парламентського комітету та Міністерства із Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціацією міст України» (далі ‒ АМУ), як представницьким органом міських, селищних та сільських рад України.

АМУ є потужною недержавною організацією, яка з 1992 року представляє і захищає інтереси органів місцевого самоврядування при прийнятті органами державної влади рішень щодо соціально-економічного та культурного розвитку територій. Сьогодні Асоціація міст України об'єднує 781 міські, селищні та сільські громади, у тому числі 342 об'єднані територіальні громади (ОТГ), в яких проживає понад 80% населення.

Протягом багатьох років Асоціація бере активну участь у формуванні законодавчої бази місцевого самоврядування, гуманітарної політики, у тому числі в охороні здоров’я, надає інформаційну, організаційну та консультативну допомогу своїм членам. Асоціація постійно аналізує проблеми місцевого самоврядування, зокрема у сфері охорони здоров’я. Щорічно проводить секції у сфері охорони здоров’я та практикуми з галузевої законотворчості для фахівці органів місцевого самоврядування з питань охорони здоров'я. За підсумками напрацьовуються проблемні питання та пропозиції в охороні здоров’я щодо їх вирішення на рівні Парламенту та Уряду, що є надзвичайно актуальним в умовах впровадження змін в охороні здоров’я.

Асоціація міст України здійснює моніторинг проведення реформ в охороні здоров’я та їх вплив на доступність медичної допомоги в громадах. Слід зауважити, що АМУ постійно захищає інтереси громад особливо в рамках трансформації первинної та вторинної медичної допомоги.

Результатом плідної співпраці з Комітетом ВРУ з питань охорони здоров’я стало врахування позиції АМУ щодо Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я» щодо усунення ризиків приватизації закладів охорони здоров’я.

Асоціація долучалась із правом дорадчого голосу до засідань профільного Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я та готувала експертні висновки на законопроєкти у межах своєї компетенції.

Зважаючи на вище зазначене, АМУ сподівається, що співпраця із Комітетом Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування та Міністерством охорони здоров’я України буде продовжена.

Аналітичний центр АМУ

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)