12 / Жовтень, 2018
Міністерство соціальної політики України розробило проект змін до Бюджетного кодексу України, якими передбачається підтримка територіальних громад, залучених до Всесвітньої ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді». Цими змінами передбачається збільшення частки податку на доходи з фізичних осіб (ПДФО), що зараховується до місцевих бюджетів:
 - на 1 % для територіальних громад, які визнано кандидатами на отримання статусу «Громада, дружня до дітей та молоді» (далі – громади-кандидати);
- на 3 % для територіальних громад, яким установлено чи підтверджено статус «Громада, дружня до дітей та молоді» (далі – громади, визнані дружніми до дітей та молоді).
Асоціація міст України, розглянувши запропонований законопроект, висловила пропозиції з удосконалення запропонованого Мінсоцполітики механізму.
1. Змінами передбачається збільшення частки ПДФО, що зараховується до місцевих бюджетів, на 1 % лише тим, хто отримав статус громади-кандидата до 1 вересня поточного бюджетного періоду. Водночас, до 01.09.2018 року жодна територіальна громада не визнана громадою-кандидатом. За інформацією АМУ близько 10 територіальних громад планують отримати від ЮНІСЕФ статус громада-кандидат до 1 грудня. Отже, норма, запропонована в проекті Закону:
  • не буде стосуватись жодної громади-кандидата у 2019 році;
  • не мотивуватиме територіальні громади затверджувати План дій з реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» у 2018 та впроваджувати його у 2019 році;
  • відтермінує фактичну реалізацію всесвітньої ініціативи в Україні до 2020 року.
Асоціація міст України пропонує передбачити збільшення частки ПДФО територіальним громадам, які отримали статус громади-кандидата у 2018 році до 1 грудня.
2. Проект змін стосується лише міст обласного та районного значення, сіл та селищ об’єднаних територіальних громад. Водночас, зміни не стосуються міста Києва. На думку АМУ, держава повинна підтримувати усі без виключення територіальні громади в ініціативі стати дружніми до дітей та молоді.
Асоціація міст України пропонує поширити інструмент державної підтримки громад, дружніх до дітей та молоді, і на місто Київ.
Нагадуємо, 29 березня в Будинку Уряду України відбулося урочисте підписання меморандуму «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Асоціацією міст України, низкою громадських організацій. Метою цього Меморандуму є забезпечення співпраці та партнерства між Сторонами у впровадженні програми «Громада, дружня до дітей та молоді».
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)