14 / Березень, 2022
На час війни підприємства тепло- та водопостачання є тими об’єктами критичної інфраструктури, які забезпечують мешканців населених пунктів України  життєво необхідними комунальними послугами.
Частиною першою ст. 4 Закону України «Про критичну інфраструктуру» передбачено, що захист критичної інфраструктури є складовою частиною забезпечення національної безпеки України. Таким чином забезпечення роботи  підприємств тепло- та водопостачання є одним з пріоритетів. Саме тому, після введення Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 воєнного стану в Україні, підприємства тепло- та водопостачання продовжують докладати усіх зусиль по забезпеченню безперебійної роботи та наданню відповідних послуг споживачам. Такими послугами забезпечуються громадяни навіть у тих регіонах, де відбуваються активні бойові дії.
Єдиним джерелом надходження коштів цим підприємствам, за рахунок яких вони здійснюють свою діяльність, є оплата споживачами комунальних послуг, яка на сьогодні є надзвичайно низькою. Такі обставини призводять до  неможливості виплати працівникам підприємств заробітної оплати, закупівлі енергоносіїв, паливно-мастильних матеріалів тощо, без чого неможливо забезпечити діяльність підприємств та забезпечити проведення аварійно-відновлювальні роботи.
У свою чергу місцеві бюджети не мають можливості підтримати підприємства сфери ЖКГ, оскільки значно зменшилися надходження доходів з забезпечення територіальної оборони, окрім того встановлені обмеження щодо використання коштів місцевих бюджетів, у тому числі й на підтримку діяльності підприємств тепло- та водопостачання.
Асоціація міст України звернулася до Уряду з пропозицією запровадити цільову підтримку з державного бюджету підприємствам тепло- та водопостачання для здійснення ними оплати праці, закупівлі енергоносіїв, паливно-мастильних матеріалів, реагентів та товарно-матеріальних цінностей, без яких неможливе забезпечення виробничих процесів та виконання аварійних робіт. Також необхідно зняти обмеження на здійснення відповідних видатків з місцевих бюджетів.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)