08 / Травень, 2019
Асоціація міст України як захисник та представник інтересів громад звернулась до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням врегулювати ситуацію щодо забезпечення справедливого та неупередженого розподілу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.
На засіданні Уряду 16 січня 2019 року Міністерству фінансів України було надано доручення  провести нараду за участю всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування щодо питань фінансового забезпечення органів місцевого самоврядування у 2019 році (пункт 4 витягу з протоколу №2 засідання КМУ від 16.01.2019 року). На жаль, станом на 7 травня 2019 року доручення не виконано.
Також 9 квітня 2019 року під час першого засідання Координаційної ради з питань впровадження реформи у сфері освіти, що відбулось у м. Дніпрі, АМУ наголосила на необхідності посилення контролю за справедливим перерозподілом додаткової дотації обласними державними адміністраціями. За результатами засідання Глава Уряду надав доручення Міністерству фінансів України разом з Міністерством освіти України та Міністерством охорони здоров’я, обласними, Київською міською держадміністраціями, Асоціацією міст України опрацювати питання удосконалення критеріїв розподілу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я (протокол). Це доручення також не виконано і наразі питання залишається не вирішеним.
АМУ повторно наголошує, що затверджений розподіл (розпорядження від 16.01.2019 №14-р) не відповідає вимогам п.9 ч.1 ст. 7 Глави 2 Бюджетного кодексу України щодо принципу справедливості і неупередженості, який визначає, що бюджетна система України будується на засадах справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами, а щодо принципу субсидіарності, який передбачає, що розподіл видів видатків між державним бюджетом та місцевими бюджетами, а також між місцевими бюджетами ґрунтується на необхідності максимально можливого наближення надання гарантованих послуг до їх безпосереднього споживача.
З метою справедливого та неупередженого розподілу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я Асоціація міст України звернулась до Прем’єр-міністра України з проханням вжити дієвих заходів щодо перерозподілу дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами, спрямувавши до бюджетів об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення не менше 65% від її загального обсягу. 
Лист  АМУ (завантажити)
 
Нагадаємо, 16 січня на засіданні Уряду Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан наголосив на необхідності справедливого розподілу додаткової субвенції. Також 17 січня Асоціація звернулась до Прем’єр-міністра України​ (лист) з проханням відмінити вищезазначене рішення Уряду (Розпорядження від 16.01.2019 №14-р) та повернути його на доопрацювання для забезпечення об’єктивного і демократичного розподілу коштів між місцевими бюджетами на здійснення переданих з державного бюджету видатків.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)