10 / Квітень, 2020
За результатами проведеного Асоціацією міст України вебінару з питань оренди комунального майна, зокрема щодо застосування норм Закону України №157 від 03.10.2019 р. «Про оренду державного та комунального майна» і на численні звернення органів місцевого самоврядування, АМУ узагальнила проблемні питання та надіслала їх до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства​ України.
У листі визначено ряд законодавчих колізій, а саме:
  • Яким чином впроваджувати деякі норми без прийнятого Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, який мав бути прийнятий постановою Кабіміну?
  • Як бути із договорами «позички» та «зберігання майна», які заборонені в подальшому, але дозволені Цивільним кодексом України? Що робити з наявними договорами «позички», які були укладені раніше? Яким чином здійснювати надання громадським організаціям ветеранів нежитлових приміщень? Чи може орган місцевого самоврядування здійснювати позичку (чи передачу на зберігання) комунального майна? 
  • Щодо обов’язковості проведення експертної оцінки відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні». Втім, відповідно до нових норм Закону №157 – це необов’язково, стартовою ціною є балансова вартість. Тому тут виникає неузгодженість законів, що неприпустимо.
Асоціація міст України звертає увагу на правові колізії і просить Мінекономіки надати роз'ясннення щодо застосування норм Закону №157​. Також АМУ наголошує: неможливість реалізації розпорядження комунальним майном щодо прав оренди призводить до того, що місцеві бюджеті несуть суттєві втрати.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)